درباره ما

تاریخچه شرکت بنیس روستا

بنیس نام روستایی است سرسبز در آذربایجان در 5 کیلومتری شمال شهر شبستر در دامنه کوه های میشو روستایی خوش آب و هوا با کمربندی سرسبز از باغهای زیبا و جویبارهای همیشه جاری روزی که بنا شد گروه تولیدی ما خود را به عنوان شخص حقوقی به مردم عزیز معرفی نماید به دنبال نامی بودیم تا طراوت و تازگی و طبیعت و سرزندگی را تداعی کند . نام های بسیاری پیشنهاد گردید . از میان نام ها ، نام روستایی که در سال 1378 از طرف یونسکو به عنوان روستای نمونه و الگو انتخاب گردیده بود توجه ما را جلب کرد . روستای بنیس که کلمه روستا یاد آور سادگی و صفا است به این ترتیب نام شرکت ما شد : شرکت بنیس روستا باشد تا سرسبزی و صفای باغ ها لطافت و جاری بودن جویبارها و امید و سربلندی کوها را با تلاش مستمر به هموطنان خود هدیه نماییم .

شوکامو

شوکامو نامی است که ما برای نامگذاری محصولات خود انتخاب کردیم و آن را در طبقات 29-30 اداره کل مالکیت صنعتی به ثبت رساندیم.
ابتدا نام ” کامو ” ( باز هم نام روستایی سرسبز نزدیکی روستاهای قمصر و ابیانه کاشان ) انتخاب شد . به دستور کارشناسان اداره مربوطه با اضافه کردن پیشوند یا پسوند به کلمه ” کامو ” تشابه آنرا با نام ها و برند های تجاری ثبت شده دیگر منتفی کردیم. پس کلمه ی ” شو ” که در زبان محلی ، معنی شب را دارد به کلمه ” کامو ” اضافه و نام تجاری محصولات شرکت بنیس روستا شد :
شوکامو
به معنی شب های روستای کامو
البته شوکامو معانی دیگری نیز دارد :
شوکامو به همراه کاشو ، گیل گامش ، سروش و … از خدایان کاسیت‌ها ( قومی که در دوران باستان 650 سال بر منطقه بابل ، میانرووان و لرستان کنونی حکومت کردند ) بوده است .
شوگاب ، شوکامونا یا شومو ، خدای مرد ، خدای آتش زیرزمینی و نگهبان و نگهدار شاه خاندان شاهی ، خدای ستیزه جو و منتقم ، خدای آتش و نور و سوزاننده ساحران و باطل کننده سحر ایشان بوده است .
گروه تولیدی شوکامو این تشابه و تصادف عجیب بین کلمه شوکامو ( شبهای کامو ) و شوکامونا خدای آتش و نور را به فال نیک گرفته است تا در عصر مدرن با نور و روشنایی دانش و تعهد و آموزش بتوانیم بهترین محصولات و خدمات را به هموطنان خود ارائه نماید و به یک صدا بگوییم هر کجا ما هستیم اصالت ، خلاقیت ، عشق و رضایت است ، این ما هستیم ، این کلام ماست . این شوکامو است .

خامه قنادی از دیر باز به صورت سنتی و یا نیمه صنعتی در کشور تولید می گردید. با پیشرفت علم و ورود صنعت لبنیات به عنوان یک صنعت نو پا دیگر تولید سنتی خامه قنادی نه مقرون به صرفه بود و نه جوابگوی نیاز بازار. دراواخر سال 1380 تصمیم به تولید صنعتی خامه قنادی گرفتیم. بنابراین با خریداری یک قطعه زمین به مساحت 3860 متر با زیر بنای ؟؟؟در شهرک صنعتی آراسنج واقع در استان قزوین جهت احداث کارخانه ای مدرن اولین گام را جهت نیل به هدف برداشتیم.
با اخذ پروانه ساخت و بهره برداری و سایر مراحل قانونی شرکت بنیس روستا در تاریخ 1385/03/18 در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسید. در اوایل سال 1387 اولین خامه قنادی تولیدی شرکت بنیس روستا وارد بازار گردید که متاسفانه با استقبال مورد نظر ما مواجه نگردید. لذا تیم تحقیقات و بازایابی ما دست به کار شدند با مشاوران جدیدی مشورت کردیم پنج ماه طول کشید تا با تغییر مشاور و تحقیق بیشتر در تاریخ 1387/09/03 اولین خامه تولیدی شرکت بنیس روستا با نام تجارتی شوکامو وارد بازار گردید که مورد استقبال بازار هدف قرار گرفت . در آن زمان سرمایه ما برای ورود به بازاربسیار اندک بود و تنها نقطه قوت ما استراتژی ای بود که همواره آنرا سرلوحه خود قرار داده بودیم . استراتژی ما این بود که با خود عهد بسته بودیم که همیشه خامه قنادی تولیدی ما بهترین کیفیت را داشته باشد و مطلوب نظر مصرف کننده مستقیم و مصرف کننده نهایی باشد.
پس از گذشت سه ماه از آغاز تولید خامه قنادی شوکامو علی رغم سرمایه اندک ما استقبال خوب مصرف کنندگان موجب آن گردید که فروش خامه به 40 تن در ماه برسد که از آن پس به جذب سرمایه از طریق مضاربه پرداختیم و تولید و فروش را افزایش دادیم و به مدت کمتر از یک سال تولید به یکصد تن در ماه رسید.
با گرفتن مشاوره فروش و آموزش کلیه پرسنل و همچنین جذب نیروی جدید و اصلاح ساختار سازمان روز به روز توسع یافتیم و فروش از 100 تن به حدود 200 تن ارتقا پیدا کرد و تعداد مشتریان شرکت از 80 مشتری به 150 مشتری افزایش یافت . در حال حاضر ظرفیت انجماد خامه قنادی 640تن در ماه است و فروش خامه قنادی شوکامو بالای 350 تن در ماه در کشور است و علاوه بر آن به کشورهای همسایه صادر می گردد که با استقبال آنها نیز مواجه شده است .
هم اکنون نیز در حال برنامه ریزی های دقیق و سنجیده برای بالا بردن ظرفیت تولید به میزان 800 تن در ماه با توجه به نیاز بازار هستیم.
برنامه های آینده این شرکت در دو سال آینده تامین زنجیره ی تولید ما قبل شرکت یعنی تولید مواد اولیه خامه قنادی از قبیل شیر خشک و… همچنین تامین زنجیره ما بعد مانند افتتاح قنادی های زنجیره ای شوکامو در سراسر کشور همچنین واردات و پخش کلیه تجهیزات و لوازم مورد نیاز قنادی ها به گسترده می باشد.
در خصوص استقرار سیستم مدیریت کیفیت در این شرکت هدف اجرای همان استراتژی اولیه تولید خامه با کیفیت به طور مستمر و مداوم و رضایت مشتری است.
در نیمه دوم سال 1390 برای به دست آوردن گواهینامه های استاندارد سیستم مدیریت یکپارچه را به صورت فرمالیته در شرکت استقرار دادیم ولی همچنان مراقبت از کیفیت محصول تولیدی خود را به صورت سنتی انجام میگرفت. در اواخر سال 1391 مدیریت مجموعه تصمیم گرفت که سیستم های مدیریتی را به صورت واقعی در شرکت استقرار دهد. پس تلاش در این خصوص آغاز شد و نهایتا یکی از اساتید بسیار مجرب که واقعا در این زمینه منحصر به فرد است با این نیت که ابتدا این سیستم های مدیریتی را در کلیه سطوح سازمان تشریح کند تا به صورت بنیادین در شرکت جاری و ساری شود. به این مفهوم که کلیه سطوح بتوانند به صورت سیستماتیک عملکرد خود و واحد خود را ارزیابی کنند و در صورت نیاز اصلاح نمایند .
شرکت بنیس روستا درصدد است با بهره گيري از دانش و فن آوري های نوين ، رهبر بازار در زمینه نو آوری و کیفیت این محصولات بوده و برند برتر بازار شناخته شود همچنین با حذف چربی نباتی از خامه قنادی ، سلامتی را برای عموم ايرانيان فراهم نمايد.

چشم انداز شرکت بنیس روستا ​

شرکت بنیس روستا درصدد است با بهره گيري از دانش و فن آوری‌های نوين، رهبر بازار در زمینه نو آوری و کیفیت این محصولات بوده و برند برتر بازار شناخته شود و با حذف چربی نباتی از خامه قنادی، سلامتی را براي عموم ايرانيان فراهم نمايد و مصرف کنندگان این صنف با افتخار بیان کنند که ” خامه قنادی شوکامو ” را مصرف می‌کنند.
همچنین این شرکت قصد دارد در 10 سال آینده زنجیره تامین خامه قنادی ( از مزرعه تا کام مصرف کننده ) را در دامنه فعالیت خود قرار دهد.
و خانواده شوکامو جزء 10 شرکت اول سودآور کشور خواهد شد.

شوکامو، رضایت مصرف‌کننده را نه‌فقط در سخن بلکه در عمل نیز سرلوحه اهداف خود قرار داده است. پس شوکامو را در عمل امتحان کنید و طعم شیرین سلامتی را به مشتریان خود، هدیه دهید.