مزیت های شوکامو​

طعم خوب

بسیاری از قنادی‌های مطرح کشور و شهر تهران، با استفاده از این خامه و به دلیل طعم و بافت عالی آن، شاهد رشد فروش خود بوده‌اند.

توان تولید، دانش فنی و فرمولاسیون خوب

در شوکامو، تولید کارخانه‌ای و دانش فنی، دو پایه اصلی موفقیت محصول محسوب می‌شوند. این شرکت، به‌صورت سیستماتیک، توان تأمین و پایداری در سفارش­ گیری در شرایط مختلف سال از تمامی نقاط کشور را دارد.

معتبر بودن برند

شوکامو به دلیل پایبندی اصولی به کیفیت و ارتباط سازنده با مشتری، تصویر ارزشمندی از برند خود نزد مشتریان ایجاد کرده که بر پایه تفکر صحیح سازمانی است.

بافت سبک‌تر نسبت به دیگر خامه‌های بازار

بسیاری از شیرینی‌ها و کیک‌های خامه‌ای، به دلیل چربی نامناسب و روغن پالم به‌کاررفته شده در آن‌ها، نوعی احساس سنگینی در مصرف‌کننده ایجاد می‌کنند اما خامه شوکامو، حتی با افزایش میزان مصرف نیز همچنان، احساس سبکی برای مصرف­کننده خواهد داشت.

کیفیت مناسب خدمات مشتریان

ارتباط صحیح با مشتریان از مرحله آگاه­سازی، راهنمایی، مصرف صحیح محصول تا خدمات پس از فروش، در شوکامو تبیین و نهادینه شده است. این خدمات از سوی مشتریان شوکامو، به‌عنوان یک استاندارد ارتباطی شناخته می‌شوند.

به دلیل سیستماتیک بودن فرآیند تولید و استفاده از دستگاه‌های به‌روز، محصولات شوکامو، امروز در بازارهای جهانی نیز حضور دارند.